Інвестиції, які наближають перемогу: оновлення потужностей ТОВ «МП Агроторговий дім»

Виробничі потужності, оновлені вже під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, презентувало ТОВ «МП Агроторговий дім» у місті Тараща, на Київщині. Для реалізації проєкту ліванські та йорданські інвестори вклали 15 млн доларів вже під час дії воєнного стану в Україні. 

Це унікальний приклад того, як український бізнес здатен розвиватись навіть в умовах викликів великої війни. Адже нове обладнання дозволяє забезпечити повний цикл виробництва готових напівфабрикати з телятини і яловичини, використовуючи передові світові технології, що створює додану вартість. На цьому зокрема наголосив Ігор Тютюшкін, директор ТОВ «Мʼясопереробне підприємство «Агроторговий дім»:

«Для всіх сьогодні це день відкриття, для нас — день відкритих дверей нашого підприємства. Хочу подякувати нашим інвестором, які повірили в нас і дали можливість відкрити це підприємство заново. Це важливо, адже крім того, що  наші друзі організували постачання експорту продовольства під час війни,  вони також зрозуміли, що потрібно постачання готової продукції, і створювати додану вартість».

Оновлення роботи підприємства означає розвиток і підвищення соціального статусу громади міста Тараща. Це відзначив голова Таращанської міської ради Михайло Кривошеєв:

«Коли іноземні інвестиції заходять в нашу країну, це означає, що весь цивілізований світ вірить в нашу перемогу. Сьогодні в Таращі працюють підприємства з Німеччини, Туреччини, Кореї. Радий, що ми маємо інвесторів з Лівану та Йорданії. Вірю, що цей перелік буде розширюватись і далі».

Відкриття і робота підприємства «МП Агроторговий дім» дасть 300 нових робочих місць для усієї Київської області і дасть сигнал новим інвесторам вкладатись у розвиток української економіки. Так вважає Леся Карнаух, заступниця голови Київської обласної державної адміністрації:

«Сьогодні я бачу, що на рідній землі Київщини справді економіка, яку не зупинити. Кожне робоче місце, кожна гривня внесена до нашого бюджету — це внесок в нашу перемогу. Я вдячна кожному, хто вірить в Київську землю, Таращу, наших людей і допомагає нам долати ті перешкоди, які стоять перед нашою країною. Ми і далі працюємо, щоб створити найкомфортніші умови для інвесторів». 

Експорт продукції з України в країни Близького Сходу означає нові ринки і нові можливості, — відзначив Тарас Висоцький, перший заступник міністра агрополітики:

«Ми хочем, щоб ті системи контролю, які в нас працюють були такими, що визнаються світом і продукція українська вітається на міжнародних ринках. Я впевнений, що це процес, який вже не зупинити. Коли будуть постійно створюватись нові і нові українські підприємства, які стануть символом якості».

Кожне нове підприємство, яке відновлює потужності під час повномасштабної війни, піднімає дух і виробників і простих українців. На цьому акцентував голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду:

«Сьогодні ми бачимо відкриття нового, дуже потужного підприємства. Дуже сподіваюсь, що це — яскравий приклад для руху нашої країни до перемоги. Адже ми бачимо віру в нашу перемогу інвесторів, які вклались в це підприємство. Також це робочі місця, податки, експорт продукції і валютна виручка для нашої держави». 

Виробництво халяльної продукції важливе для мусульманської громади України, а надто тих, хто зі зброєю в руках зараз захищає Україну від ворога. Це відзначив голова Меджлісу Кримськотатарського народу Рефат Чубаров і підкреслив, що чекає інвесторів у вільному українському Криму. 

«Всі будуть слідкувати за такими новими підприємствами щоб вони виривались вперед. Для Криму, для кримських татар це важливо. Хочу прилюдно подякувати інвесторам, керівникам цього підприємства за велику підтримку українських воїнів, ви вже почали це робити. Зараз в українській армії ми бачимо процес кристалізації української політичної нації, коли етнічні українці, євреї, узбеки, кримські татари, чеченці, інгуші — всі взяли зброю і захищають Україну.  Дуже багато мусульман і вони однаково з усіма мужньо захищають нашу країну. В них є певні побажання щодо продуктів харчування і тут підприємство здійснило дуже потужний крок». 

Єднання українців довкола кожного аспекту, який допомагає вистояти у війні, наблизить перемогу над агресором, — відзначив заступник Апостольского нунція в Україні Монсеньйор Йосиф:

«Під час війни, в якій Україна змушена захищатися від російської агресії необхідно обʼєднати усі зусилля духовні, дипломатичні, військові, культурні та економічні. Сьогодні ми є свідками відкриття цієї важливої економічної ініціативи». 

Такий проєкт свідчить про те, що світ визнає Україну сильною державою і рівноправним гравцем, — акцентував Ігор Осташ, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Лівані (2016—2022):

«Ми є свідками унікальної події, коли під час війни на український ринок зайшли одні з найкращих виробників і компаній на ринку Близького Сходу. Це дійсно дуже добрий знак, що Україна стає привабливою для інвестора. МЗС, наше посольство в Лівані підтримувало цей проєкт. Ми маємо унікальний випадок, коли на нашій землі, в основному православній, ми вітаємо дипломатів з Ватикану, наших колег з арабського світу. І це означає, що Україна стає сильною».

Під час заходу, присвяченому оновленню підприємства, гості мали змогу оглянути сучасні приміщення і ознайомитись з технологіями виробництва. Це:

  • Вертикальна аргентинська технологія обвалювання, яка забезпечує мінімальний контакт мʼяса з людиною;
  • дотримання температурного режиму до +4°C. 
  • вакуумування продукції в пакети Sildair 
  • Шокове заморожування  при -38 С, що дозволяє скоротити термін заморожування і дає змогу зберегти структуру м’яса. 

До повномасштабного вторгнення рф експортували велику рогату худобу через порти на Близький Схід живою вагою. Після початку великої війни і блокуванням агресором українських портів, власники бізнесу вирішили переформатувати діяльність з вирощування та продажу живою вагою на переробку, виготовлення та експорт продуктів з доданою вартістю.

Вам також можуть сподобатися